ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3262048
*
nr 326 2048
Spegel
rokokostil, H73
Utrop:
800 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 18:28:24
1
600 kr
31/8 10:20:18
1
700 kr
31/8 18:19:40
2
Vinnande bud
6/9 13:30:06
2
justering av budtak
6/9 15:55:38
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 326 2048
Spegel
rokokostil, H73
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 18:28:24 | 1 | 600 kr |
31/8 10:20:18 | 1 | 700 kr |
31/8 18:19:40 | 2 | Vinnande bud |
6/9 13:30:06 | 2 | justering av budtak |
6/9 15:55:38 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27